Informacja Promocja tomiku „Słońcem zrodzone”

Informacja na temat promocji debiutanckiego tomiku Wandy Majewicz-Kulon. Ten krótki artykuł został opublikowany w portalu www.GBY.pl. Promowany tomik poezji jest jednym z pierwszych moich kompleksowych projektów książek. Oprócz opracowania graficznego zająłem się też wykonaniem fotografii wykorzystanych w tomiku oraz pomogłem w redagowaniu tekstów.

Jesiennym „słońcem zrodzone”
5 październik 2008

W jesienny klimat wprowadziło nas wtorkowe poetyckie popołudnie. Salka konferencyjna wraz z przyległym holem w Bytowskim Centrum Kultury wypełniła się sympatykami twórczości poetki Wandy Majewicz-Kulon.

Pretekstem do tego spotkania była promocja debiutanckiego, długo wyczekiwanego tomiku ?Słońcem zrodzone?. Atmosfera tego literackiego wydarzenia była przesiąknięta refleksją nad życiem, miłością do przyrody i nostalgią za tym co minęło. Dzięki temu odżyły w nas wspomnienia z dzieciństwa i rozbudziła się dawno zapomniana wrażliwość spojrzenia na świat. Słowa zrodzone piórem pani Wandy usłyszeliśmy z ust jej wnucząt, bliskich i znajomych z klubu ?Wers? oraz samej poetki. Wieczór uświetniła oprawa przygotowana przez Bibliotekę Pedagogiczną i muzyczna aranżacja tekstów autorki wykonana przez Władysława Kowalskiego. ?Siejąc kwiaty słów dla wszystkich? Wanda Majewicz-Kulon udowodniła swym benefisem, że każdy odnajdzie coś dla siebie w bukiecie jej twórczości.

Opublikowany na www.GBY.pl -> czytaj.