RELACJA - Konkurs na podstawie Tęczowej Wyliczanki SP 2 Bytów

RELACJA – Konkurs na podstawie Tęczowej Wyliczanki SP 2 Bytów

30 października w Szkole  Podstawowej numer 2 w Bytowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski p.t. ,,Wspomnienie lata? dla klas II-III na podstawie tomiku ,,Tęczowa wyliczanka” Wandy Majewicz-Kulon. Była to również okazja by spotkać się z poetką, która przybyła jako gość honorowy i wraz z dyrektorem Jarosławem Jakuszem oraz Anną Gańską-Lipińską zasiadła w komisji konkursowej.

Na wstępie spotkania podsumowano również Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Wakacyjna przygoda?, przeprowadzony w terminie wcześniejszym w świetlicy szkolnej. W kolejnej części spotkania został przeprowadzony konkurs recytatorski. Dzieci biorące udział w konkursie prezentowały wiersze z rozdziału poświęconemu lecie z tomiku ,,Tęczowa Wyliczanka”.

Po krótkiej przerwie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu. Podsumowaniem spotkania było nagrodzenie laureatów konkursu. Dzieci otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i pamiątki od autorki. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątki od poetki, a cierpliwi także autograf.

Wyniki konkursu recytatorskiego:

I miejsce Hanna Bartosiewicz

II miejsce Emilia Brucka

III miejsce Hanna Metel.

Nagrodę specjalną od poetki zdobyła Anna Horbaczuk.

Wyróżnienia:

Inga Itrych

Marika Nowicka

Marcin Rolbiecki

Anita Trzebiatowska.

 

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce ? Kajetan Bargański

II miejsce ? Nikol Muszak i Adam Hadler

III miejsce ? Ola Rokicka

Wyróżnienia:

Anna Maikowska

Ola Sikorska

Konrad Walk

Izabela Grzonka

Sandra von Bronk.

 

W imieniu organizatorów składamy gratulację laureatom i rodzicom, jak również pracownikom szkoły zaangażowanym w organizację obu konkursów.

 

Organizatorzy: Elżbieta  Wójtowicz, Alicja Bartosiewicz, Anna Gańska-Lipińska.