Tomik Przyjaźń - więź doskonała Genowefa Gańska

Tomik Przyjaźń – więź doskonała Genowefa Gańska

Autorka oddaje w ręce czytelnika kolejną pozycję, która doskonale obrazuje konsekwencję i charakterystyczny sposób w jaki tworzy. Zbiorek zainspirowany został dziełem autora Antoine de Saint ? Exupery ,,Mały Książę ??.

Nowa interpretacja Genowefy Gańskiej w całości napisana jest rymem. Zbiorek to impulsywna parafraza poświęcona wartości jaką jest Przyjaźń. Autorka ubogaciła treść poprzez podział całości na dwie części. Oprócz znanej już relacji pilota w zbiorku odnajdziemy też wszystkie wydarzenia opisywane i widziane oczyma Małego Księcia.

Po raz kolejny Genowefa Gańska pokazuje, że jej utwory są szczerą odpowiedzią na to co w codziennym życiu uznaje za warte uwagi. W niniejszym zbiorku udowadnia również, że podejmowany temat wyczerpuje do samego końca. Poetka jest wierna trudnej, rymowanej formie wiersza i w taki sposób konstruuje cały utwór.

Na koniec należy wspomnieć, że oprócz inspiracji w postaci książki ?Mały Książę? tomik nie powstałby gdyby nie szczególna rola jaką odegrali ks. Ireneusz Kalf i ks. Mariusz Skrzypek, którym autorka składa serdeczne podziękowania. To ich bezpośredni wpływ zaowocował niniejszą publikacją.

STOPKA

Autor: Genowefa Gańska
Tytuł: Przyjaźń – więź doskonała
Miejsce i rok wydania: Bytów 2012
ISBN: 978-83-933878-2-3
Liczba stron: 62
Opraw: twarda
Format: 11X15,5 cm