WSPARCIE DLA KUBUSIA

WSPARCIE DLA KUBUSIA

Kortfolio służy pomocą podczas akcji zbierania środków dla Jakuba Jankowskiego.

Od stycznia do kwietnia można przekazać Kubusiowi 1% podatku wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:

FUNDACJA DZIECIOM ,,ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”   NR KRS 0000037904

cel szczegółowy 1% w zeznaniu podać: 12593  JANKOWSKI  JAKUB  ŚWIĄTKOWO

KUBUS

JAKUB JANKOWSKI –  urodził się 10.06 .2008 r. W Bytowie  z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Już w pierwszej  dobie swojego życia przeszedł operację plastyki przepukliny. W trakcie dalszej diagnostyki stwierdzono u naszego syna wodogłowie  ,pęcherz neurogenny (uszkodzony ośrodek oddawania moczu) zdeformowane obie stopy tzw. końsko-szpotawe. Kuba ma w znacznym stopniu osłabione napięcie mięśniowe kończyn dolnych co powoduje, że nie chodzi samodzielnie.

Po ponad 5-letniej intensywnej rehabilitacji różnego rodzaju możemy zobaczyć jak nasz syn samodzielnie jeździ na rowerze rehabilitacyjnym , w pomieszczeniach przemieszcza się na czworaka, a w ortezach i przy pomocy balkoniku próbuje nauki chodzenia. Kuba  jest bystrym i inteligentnym chłopcem , który w każdym otoczeniu szybko się aklimatyzuje i zyskuje sympatię dzieci jak i dorosłych.

Na chwilę obecną niezbędne jest dalsza intensywna wielospecjalistyczna rehabilitacja ruchowa wsparta odpowiednim sprzętem rehabilitacyjnym i  ortopedycznym.  Przed nami a właściwie przed Kubusiem jeszcze niezliczone godziny ciężkiej pracy na zajęciach rehabilitacyjnych,  jak również konsultacje u lekarzy. Związane jest to z częstymi wyjazdami jak również z zakupem specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i odpowiedniego obuwia. Kuba w ciągu całego tygodnia spędza ok. 6  godzin na intensywnych ćwiczeniach a dwa-trzy razy w roku wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne.

Wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych na które nas nie stać. Kuba jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Za każdy odpis dla Kubusia serdecznie dziękujemy

rodzice I. M. Jankowscy